جدول مشخصات فیزیکی پکیج آزمون کارشناسی رسمی دادگستری رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات

عنوان پکیج

تعداد جزوات پکیج

وزن پکیج

دانلود نمونه جزوه

قیمت کل پکیج

برق، ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات

7 جلد

 1875 گرم

نمونه1 – نمونه2

190,000 تومان

خرید جزوه

 

جزئیات سرفصل های جزوه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته برق ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات

مجموعه حاضر با هدف مرور و جمع بندی مفاهیم مربوط به طرح، اجرا و نکات تجربی(مسائل مربوط به خبرگی) تجهیزات و تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان جهت آمادگی برای آزمون کارشناس رسمی قوه قضائیه و دادگستری تدوین شده است. علاوه براین سوالات مربوط به این مضامین نیز از مجموعه آزمون های کارشناس رسمی استخراج شده و همراه با پاسخ های تشریحی به انتهای مجموعه اضافه گردیده است.

تلاش برای بیان قابل فهم و چکیده مفاهیم لازم و کافی مهندسی برق برای مهندسین مکانیک و بالعکس آن مفاهیم مهندسی مکانیک برای مهندسین برق، از اصول اولیه در تدوین این مجموعه در نظر گرفته شده است تا بتواند بخش قابل توجهی از نگرانی و مشغولیت ذهنی داوطلبان را به اعتماد و تمرکز بر مطالعات شان سوق دهد. در گردآوری و تدوین مجموعه حاضر تلاش شده تا با رعایت اختصار این مجموعه را برای آماده سازی داوطلبان آزمون های کارشناس رسمی بهینه کند.

بخش اول مجموعه: تاسیسات برقی و مکانیکی

این بخش از مجموعه شامل 6 جزوه مجزا است و هرجزوه شامل یک یا چند سرفصل اصلی است. به عنوان نمونه در ذیل به جزئیات زیر فصل های جزوه یک این مجموعه(که شامل دو سرفصل اصلی است) پرداخته ایم جهت رعایت اختصار دیگر سرفصل های دیگر به صورت موجز لیست شده اند.

مفاهیم و اصول مهندسی:

تعاریف اساسی در تهویه مطبوع و حرارت مرکزی(دمای خشک، دمای تر، دمای شبنم،هوای اشباع، رطوبت نسبی، نسبت رطوبت یا محتوای رطوبت، آنتالپی هوا، انواع بار حرارتی)

نمودار سایکرومتریک و عملیات بر روی هوا( ترکیب فرایند های گرم و سرد کردن و رطوبت گیری و رطوبت زنی و اختلاط چند هوا)

انتقال حرارت در ساختمان(انواع انتقال حرارت، شرایط طرح های داخل و خارج، فضاهای گرم یا سرد نشده، انتقال حرارت از جداره ها، کف ساختمان و دیواره های زیر زمین و محاسبه هوای ورودی و نفوذی) و ...

حرارت مرکزی:

انواع سیستم های حرارت مرکزی(حرارت مرکزی با آب گرم، هوای گرم، آب داغ و بخار)

  محاسبات و انتخاب تجهیزات (محاسبات بار، طرح و چیدمان اجزاء موتورخانه، دیگ فولادی، دیگ چدنی، محاسبه و انتخاب مشعل، ساختمان مشعل، حجم منبع سوخت، منبع انبساط باز و بسته، محاسبه حجم منبع انبساط، دی اریتور، پیش گرم کن، مخزن کندانس، سختی گیر، پمپ کندانس، شیر ها و تله بخار ، انتخاب مبدل حرارتی، رادیاتور ، فن کویل، کنوکتور، یونیت هیتر، کنترل دما در گرمایش )

تامین هوای احتراق (تامین هوا از داخل ساختمان ، تامین هوا از خارج ساختمان و یا هر دو همزمان، تامین هوای مکانیکی، دهانه ها و کانال های ورود هوا)

دودکش(دودکش با مکش طبیعی، دودکش با مکش یا رانش مکانیکی، دودکش مشترک برای چند دستگاه،دودکش قائم فلزی و مصالح بنایی، لوله رابط )

ذخیره و انتقال سوخت(محاسبه حجم منبع سوخت، لوله انتقال سوخت، نکات اجرایی) و ...

دیگر سرفصل های اصلی این مجموعه شامل:

تهویه مطبوع-  تبرید-  لوله کشی (HVAC ، آب و فاضلاب)  -پمپ و بادزن -گاز و گازرسانی -آسانسور و پله برقی- هیدرولیک و پنوماتیک -جوشکاری -حفاظت در برابر حریق  - تاسیسات برقی (استاندارد ها و تعاریف، اطلاعات پایه برق، قوانین و مقررات برق، بار و دیماند و ضریب همزمانی، اتصال زمین، روشنایی، جریان ضعیف)آنتن مرکزی، اعلام حریق، سیستم صوتی، تلفن، شبکه رایانه ای و دوربین مدار بسته(، اتصال کوتاه، کابل و فیوز، محاسبات کابل و سیم، تجهیزات حفاظت و کنترل، تجهیزات تابلویی، فیوز های مینیاتوری، جبران سازی، منابع تغذیه، پست و ترانسفورماتور، تجهیزات پست، خطوط انتقال، راه اندازی الکترو موتور، ماشین های الکتریکیو ...)- جداول تبدیل آحاد ضروری

بخش دوم مجموعه: کارخانجات و تولید

مجموعه حاضر با هدف مرور و جمع بندی مفاهیم مربوط به ماشین آلات، روشهای تولید و کارگاه و صنایع و کارخانجات جهت آمادگی برای آزمون کارشناس رسمی قوه قضائیه و دادگستری تدوین شده است. علاوه براین سوالات مربوط به این مضامین نیز از کل مجموعه آزمون های کارشناس رسمی (قوه قضائیه و دادگستری) استخراج شده و همراه با پاسخ های تشریحی به انتهای مجموعه اضافه گردیده است. هر چند در گردآوری و تدوین مجموعه حاضر تلاش شده تا با رعایت اختصار این مجموعه را برای آماده سازی داوطلبان آزمون های کارشناس رسمی بهینه کند. اما مطالعه آن به عموم مهندسان توصیه می شود. چرا که آشنایی مختصر و چهارچوب دار با انواع ماشین آلات صنعتی، عمرانی و کشاورزی، صنایع مختلف و فرایند ها و روش های تولید جزء حداقل پیش نیاز ها برای تبدیل شدن به یک مهندس حرفه ای است.

جزئیات سرفصل های کارخانجات و تولید

فصل اول: ماشین‌های کنترل عددی

فصل دوم: صنایع غذایی و لبنی

فصل سوم:  صنایع ذوب و ریخته‌گری

فصل چهارم: صنعت لاستیک سازی

فصل پنجم: ماشين‌آلات صنایع عمرانی و کشاورزی

فصل ششم: صنایع دارویی

فصل هفتم: صنایع  نساجی

فصل هشتم: صنایع چوب و کاغذ

فصل نهم: تولید

فصل دهم: پاسخ تشریحی آزمون‌های کارشناس رسمی قوه‌قضائیه

فصل یازدهم: پاسخ تشریحی آزمون‌های کارشناسان رسمی دادگستری

 

نکات ضروری جهت موفقیت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته برق ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات

بخش اول: نکات مهم انتخاب منابع مناسب برای آزمون

متاسفانه اغلب داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون های کارشناسی رسمی دادگستری یا قوه قضائیه با سرفصل های و چگونگی برگزاری این آزمون ها آشنا نیستند. آزمون های دادگستری و قوه قضائیه در رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات شامل ترکیبی از مفاهیم تاسیسات مکانیکی و برقی و ماشین آلات، روشهای تولید و کارگاه و صنایع و کارخانجات است. و  داوطلبان آزمون مذکور (مهندسین برق، مکانیک و صنایع) بایستی به هر سه گروه سوالات پاسخ دهند.  آگاهی از این موضوع پس از ثبت نام بار روانی مطالعه و آماده شدن برای آزمون را افزایش می دهد به خصوص اینکه سال های زیادی از فارغ التحصیلی داوطلبان این آزمون می گذرد. و مشغولیت های روزمره و مسئولیت های کاری و خانوادگی آماده شدن برای آزمون را بسیار سخت می کند. حال با این شرایط حتی تفکر این مسئله که علاوه بر مرور مطالب تخصصی رشته خود، بایستی مبانی و نکات کاربردی مهندسی دیگری را آموخت، بسیاری از داوطلبان را دلسرد و یا از میدان رقابت خارج می کند. بر اساس تجربه عینی نویسنده این مرحله شروع مسیر موفقیت کسانی است که در قدم اول جا نمی زنند چرا که می دانند در عمل بسیاری از رقبای آنها از میدان رقابت خارج می شوند. تهیه منابعی که بتواند چکیده مطالب را به صورتی جامع و گویا در حین اختصار و هماهنگ با نوع نیاز ما(جزئیات برگزاری آزمون) بیان کند، حتی در تخصص اصلی داوطلب نیز برای وی کاری دشوار بوده و نیازمند صرف وقت و دقت بسیار است اما انتخاب و نحوه برخورد با منابع و اصول مهندسی رشته دیگر(غیر از تخصص اصلی داوطلب) شامل دقایقی است که می تواند یکی از ابزار های موثر برای پیشی گرفتن از رقبا و موفقیت در این آزمون باشد لذا:

در مرحله بعدی داشتن درک صحیحی از چگونگی برگزاری آزمون، جزئیات محتوی سوالات، منابع مناسب، نکات مطرح و موثر در نتیجه گیری و بازخورد روش ها و تجربیات مدون گذشته قطعا تاثیر بسزایی در تنظیم یک برنامه موثر جهت حصول نتیجه در کنار صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه ­های داوطلبان دارد.

بخش دوم: نکات مهم نوع و ساختار آزمون کارشناسی رسمی دادگستری برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات

1. امتحانات کارشناسی رسمی اغلب به صورت جزوه بسته هستند. لذا داشتن حضور ذهن در ارتباط با بعضی نکات و اعداد مطرح بسیار ضروری است. در واقع در این آزمون ها به گونه ای از مهندسین پر تجربه انتظار می رود تا نسبت به برخی اعداد و ارقام که در کارهای تخصصی متداول سرو کار دارند حضور ذهن داشته باشند. لذا توصیه می شود که برای استفاده حداکثر از منبع حاضر به صورتی برنامه ریزی کنید که در هفته های پایانی مانده به آزمون فرصت مرور مجدد و حضور ذهن مناسب را داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است حتی با وجود آشنا بودن و یا تسلط بر سوالات نتوانید به بعضی از آنها پاسخ دهید.

2. سوالات آزمون کارشناسی رسمی گستره وسیعی از مفاهیم را در بر می گیرد ولی غالب سوالات آن بر نکات و مفاهیم مطرح در هر بخش متمرکز است. فراموش نکنید که همواره درصد کمی از سوالات بسیار پراکنده و غیر قابل پیش بینی هستند و تلاش برای پوشش دادن تمامی این مفاهیم معدود پراکنده می تواند حجم منبع را گاهی چندین ده برابر کند در و این مسئله کل برنامه ریزی برای مطالعه و آماده شدن برای آزمون را تحت شعاع قرار می دهد. لذا با توجه به اهمیت مرور مجدد جزوه در هفته های پایانی و داشتن حضور ذهن در رابطه با مسائل و اعداد خبرگی، منبع مناسب منبعی است که در حین جامعیت نسبی به خوبی بهینه شده باشد. و داوطلبان نیز بایستی با در نظر داشتن این واقعیت از تشویش ذهن خود و تغییر مداوم برنامه ریزی در برخورد با هر سوال مهجور پرهیز کنند.

3. توجه داشته باشید تعداد قابل توجهی از سوالات تکرار شده اند هر چند این مسئله بیانگر اهمیت نکاتی است که به دفعات مورد سوال قرار گرفته اما در عین حال تجربه نگارنده به روشنی نشان داده که مطالعه مجموعه سوالات به تنهایی می تواند موجب اعتماد به نفس کاذب و تاثیر منفی در برنامه ریزی مهندسان شده و در نهایت به عدم موفقیت آنها در دستیابی به هدف گردد.

4. بعضی از سوالات به دلیل مطرح شدن تکنولوژی ها و روش های جدید و یا منسوخ شدن  یا تغییر آیین نامه ها یا روش های طراحی و اجرا عملا از دور خارج شده اند و یا دارای پاسخ صحیح نیستند.

5. در میان سوالات آزمون کارشناسی رسمی نیز مانند هر آزمون دیگری سوالات غلط و یا مهجوری(که ممکن است هیچ ارتباط مفهومی با موضوعیت آزمون نداشته باشد) نیز موجود باشند، گفتنی است که سرمایه گذاری برای درک و یاد گیری آنها می تواند موجب دور شدن از مسیر اصلی و اتلاف وقت و انرژی شما در یک تلاش بی فرجام باشد. در واقع داشتن مهارت­ هایی در شناسایی و تصمیم گیری در مورد نحوه مواجه شدن با سوالات می­ تواند کمک بسزایی در بهبود عملکرد داوطلب در آزمون داشته باشد.

جدول مشخصات فیزیکی پکیج آزمون کارشناسی رسمی دادگستری رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات 

                                 عنوان پکیج

  تعداد جزوات پکیج

     وزن پکیج

دانلود نمونه جزوه

قیمت کل پکیج

 برق، ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات

 7 جلد

    1875 گرم

نمونه1 – نمونه2

190,000 تومان

 خرید جزوه

 

جدول دسترسی سریع

راه و ساختمان

عمران (کلیه گرایش ها) - راه و ساختمان - معماری - نقشه برداری

شهرسازی - تکنولوژی معماری

سرفصل ها مواد و منابع

دانلود رایگان

نمونه سوالات

کلاس آمادگی

برق ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات

مکانیک - برق و الکترونیک - برق - تاسیسات - الکترومکانیک -

صنایع (تولیدی ، تکنولوژی صنعتی) - ماشین ابزار

سرفصل ها مواد و منابع

کلاس آمادگی

تاسیسات ساختمانی

مکانیک - برق و الکترونیک - برق - تهویه و تبرید

- الکترومکانیک

سرفصل ها مواد و منابع

کلاس آمادگی

صنایع گاز و گازرسانی

مکانیک - گاز - پتروشیمی - شیمی - نفت و گاز

سرفصل ها مواد و منابع

کلاس آمادگی

خودرو و تصادفات

مکانیک - افسران ناجا

سرفصل ها مواد و منابع

کلاس آمادگی